Warunki, czas realizacji i koszt dostawy w sklepie internetowym www.olimpmed.pl

Szanowni Państwo,

Ze względu na bezpieczeństwo towaru oraz sprawność działania, zamówienia wysyłamy firmą kurierską DPD. Taka forma wysyłki umożliwia dostarczenie zamówienia w ciągu 1-2 dni roboczych od momentu nadania.

1. Składając zamówienie Klient dokonuje wyboru sposobu dostawy towaru.

2. Koszt przesyłki pokrywa Klient. Koszty wysyłki są doliczane do wartości zamówienia po wybraniu opcji dostawy przez Klienta.

3. Koszt dostawy zamówienia zależny jest od rodzaju dostawy:

  • przesyłka krajowa kurierska DPD: 17,00 zł brutto, czas dostawy: 1-2 dni roboczych od momentu nadania;
  • przesyłka krajowa kurierska pobraniowa DPD: 22,00 zł brutto, czas dostawy: 1-2 dni roboczych od momentu nadania.

UWAGA! Wyjątkiem mogą być produkty o niestandardowych gabarytach i/lub większej wadze.

Przy zamówieniu za kwotę przekraczającą 199,00 zł (brutto) towar dostarczany jest na terenie kraju na nasz koszt.

4. Sklep nie wyklucza innych możliwości dostawy na życzenie Klienta. Inną formę dostawy należy uzgodnić przed złożeniem zamówienia z obsługą sklepu.

5. Towar do wysyłki jest odpowiednio opakowany i zabezpieczony. Prosimy o sprawdzenie opakowania przy otrzymaniu przesyłki, czy nie zostało naruszone podczas transportu.

Wszystkie sprzedawane produkty staramy się Państwu dostarczyć w jak najszybszym terminie. Dlatego domyślnie proponujemy wysyłkę firmą kurierską. Do każdego produktu jest przypisany status, który oznacza w jakim terminie możemy go dostarczyć. Wszystkie deklarowane terminy przy wysyłce odnoszą się do:

  • produkt dostępny w magazynie - przesyłka zostanie dostarczona w czasie od 24 do 48 godzin od chwili telefonicznego potwierdzenia zamówienia. Dotyczy to przesyłek realizowanych firmą kurierską przy wyborze płatności za pobraniem lub płatności realizowanych za pomocą serwisu Przelewy24. W przypadku wyboru przedpłaty na konto jako rodzaju płatności zamówiony asortyment wysyłamy po otrzymaniu wpłaty;
  • realizacja zamówienia do 3 dni - przesyłka zostanie dostarczona w czasie do 4 dni od chwili potwierdzenia zamówienia;
  • realizacja zamówienia od 3 do 5 dni - przesyłka zostanie dostarczona w czasie od 4 do 6 dni od chwili potwierdzenia zamówienia;
  • realizacja zamówienia od 5 do 7 dni - przesyłka zostanie dostarczona w czasie od 6 do 8 dni od chwili potwierdzenia zamówienia;
  • dostępność produktu w ciągu 14 dni - przesyłka zostanie dostarczona w czasie do 15 dni od chwili potwierdzenia zamówienia;
  • produkt dostępny na zamówienie - ten status jest umieszczany przy towarach, które będą sprowadzane tylko na indywidualne zamówienie klienta. W tym wypadku kontaktujemy się mailowo lub telefonicznie z Państwem w celu podania przybliżonej daty realizacji zamówienia.
  • brak w magazynie / produkt niedostępny - produkt jest w tym momencie niedostępny. Czekamy na dostawę produktu do naszego magazynu. Jeżeli w tym przypadku chcielibyście Państwo dowiedzieć się o przewidywanym wznowieniu sprzedaży prosimy o kontakt mailowy (sklep@olimpmed.pl) lub telefoniczny.

Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy. 

Dokładamy wszelkich starań, aby oferta prezentowana na stronie odpowiadała realnym stanom magazynowym - czas realizacji na niektóre towary jest czasem orientacyjnym i w szczególnych przypadkach termin dostawy z przyczyn niezależnych od nas może się wydłużyć. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszych stronach, kontaktujemy się z Kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy. Na niektóre sprzedawane przez nas towary jest wymagana wpłata zaliczki w wysokości minimum 20% wartości zamówienia. Dotyczy to głównie produktów które są rzadziej sprzedawane i muszą być indywidualnie zamówione u dostawcy.

Do terminów dostaw nie są wliczane soboty, niedziele oraz święta.

W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.

UWAGA! Czasy dostawy są orientacyjne, podane przez przewoźnika i mogą ulec wydłużeniu. 

W przypadku niektórych rodzajów asortymentu nasza firma zastrzega sobie prawo do ograniczenia wyboru przewoźnika do określonego rodzaju czy firmy.

Gwarancja, oraz prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.olimped.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania