Propper Vaporline - test zintegrowany klasy 5 - 250 sztuk
Propper Vaporline - test zintegrowany klasy 5 - 250 sztuk
Propper Vaporline - test zintegrowany klasy 5 -...
Propper Vaporline - test zintegrowany klasy 5 -...

Propper Vaporline - test zintegrowany klasy 5 - 250 sztuk

PRVAPLK
brak w magazynie
168,56 zł
Brutto

Zintegrowany wskaźnik paskowy z przesuwającą się substancją wskaźnikową potwierdzający skuteczność procesu poprzez kontrolę krytycznych parametrów sterylizacji parą wodną (czasu, temperatury i nasycenia pary).

Opis

Zintegrowany test paskowy składający się z aluminiowej płytki i papierowego paska wskaźnikowego oraz przesuwającą się substancją wskaźnikową potwierdzającą skuteczność procesu poprzez kontrolę krytycznych parametrów sterylizacji parą wodną (czasu, temperatury i nasycenia pary). Integruje te trzy krytyczne parametry procesu sterylizacji i jest przeznaczony do codziennego użytku we wszystkich cyklach sterylizacji parowej w temperaturze 121°C - 135°C. Wartość ustalona w 121°C dla czasu powinna być większa niż 16,5 min. Informację o wyniku procesu można łatwo odczytać na polu testowym wskaźnika.  

Cechy i zalety:

  • kontroluje wszystkie krytyczne parametry sterylizacji parowej (czas, temperaturę i nasycenie pary);
  • przesuwająca się substancja wskaźnikowa;
  • nietoksyczny;
  • liniowe ułożenie substancji wskaźnikowej;
  • łatwa i jednoznaczna interpretacja wyniku;
  • zapis uzyskany na wskaźniku po procesie sterylizacji jest trwały, nie ulega zmianie przez wiele lat.

Dodatkowe informacje:

Poleca się umieszczenie testu głęboko wewnątrz pakietu lub opakowania poddawanego sterylizacji aby możliwe było wykorzystanie go w dokumentacji. Koniec papierowego paska z atramentem wskaźnikowym powinien być skierowany w stronę zewnętrzną pakietu. Wskaźnik składa się z aluminiowej płytki i papierowego paska wskaźnikowego. We wnętrzu płytki znajduje się tabletka specjalnej substancji wskaźnikowej. Na końcu papierowego paska naniesiono atramentem wskaźnikowym o barwie kremowej znak w kształcie kwadratu. W środkowej części płytki znajduje się przezroczysta skala, na której podczas sterylizacji pojawia się i przemieszcza czarna substancja wskaźnikowa. Przy zachowaniu odpowiednich parametrów procesu sterylizacji, tj. pary, temperatury i czasu, substancja wskaźnikowa przemieszcza się wzdłuż przezroczystej skali, aż na zielone pole "PASS". Kiedy ciemny pasek osiągnie zieloną strefę "PASS" oznacza to, że właściwe parametry sterylizacji zostały spełnione - wynik procesu jest pozytywny. Jednocześnie znak w kształcie kwadratu powinien zmienić barwę na czarną. W przypadku gdy czarna substancja wskaźnikowa nie znajdzie się w polu zielonej strefy i pozostanie w strefie czerwonej "FAIL"  oznacza to, że warunki procesu sterylizacji nie zostały osiągnięte. Uzyskujemy dzięki temu jednoznaczną odpowiedź, że proces sterylizacji był nieskuteczny, i narzędzia poddane procesowi sterylizacji nie powinny zostać zwolnione do użytku.

Zalecenia dotyczące przechowywania:

  • w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.

Szczegóły produktu

metoda sterylizacji
sterylizacja parą wodną
klasa testu
test klasy 5 - wskaźnik zintegrowany
zmiana barwy wskaźnika
z białej na czarną (wędrujący wskaźnik)
opakowanie (sztuki)
250
forma testu
paskowy
numer katalogowy
PRVAPLK
zgodność z normą nr
ISO 11140-1
klasa wskaźnika wg normy PN EN ISO 11140
5
parametry cyklu
dowolny cykl w przedziale temperatur 121°C- 135°C
rodzaj wskaźnika
chemiczny
z przesuwającą się substancją

Komentarze (0)

Brak opinii i komentarzy dotyczących wskazanego produktu.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania